2010/2011 Schedule

Friday, June 21st
12:30pm North Metro Wild 9 VS SW MN Frostbite 2 Super Rink #2
12:30pm Blue Mound Bison 4 VS North Metro Wild Black 11 Super Rink #3
2:00pm Midsota Lakers 1 VS Tiger Hockey Club 11 Super Rink #2
2:00pm Northern Storm 4 VS Mav X Hockey 10 Super Rink #3
5:00pm North Metro Wild 9 VS Northland Moose 2 Super Rink #2
5:00pm Predators 9 VS North Metro Wild Black 4 Super Rink #3
6:30pm SoDak Solar Bears 2 VS Midsota Lakers 11 Super Rink #2
6:30pm Iron Range Blast 1 VS Northern Storm 8 Super Rink #3
Saturday, June 22nd
8:00am SW MN Frostbite 7 VS Northland Moose 6 Fogerty Arena – South Rink
8:30am SoDak Solar Bears 1 VS Tiger Hockey Club 8 Fogerty Arena – North Rink
9:30am Predators 15 VS Blue Mound Bison 6 Fogerty Arena – South Rink
10:00am Iron Range Blast 1 VS Mav X Hockey 9 Fogerty Arena – North Rink

Standings

Pool A Game 1 Game 2 PTS Seed GF GA PIM Pool B Game 1 Game 2 PTS Seed GF GA PIM Tie Breakers
Frostbite 0 2 2 2 Lakers 0 2 2 2 Wins
Moose 0 0 0 3 Solar Bears 0 0 0 3 Head to Head
Wild 2 2 4 1 Tiger Hockey 2 2 4 1 Goals Against
Pool C Game 1 Game 2 PTS Seed GF GA PIM Pool D Game 1 Game 2 PTS Seed GF GA PIM Goal Difference
Bison 0 0 0 3 Blast 0 0 0 3 Fewest Pen. Mins
Predators 2 2 4 1 Mav X Hockey 2 2 4 1 Coin Toss
Wild Black 2 0 2 2 Storm 0 2 2 2
nhgtournaments.com Win = 2 pts, Tie = 1 pt, Shutout = 1 “bonus” point nhgtournaments.com

 

A1:North Metro Wild (3)
Saturday (6/22)
2:30pm SR#4
North Metro Wild North Metro Wild (5) B1: Tiger Hockey Club (6) Tiger Hockey Club (8) Tiger Hockey Club
Gold 3rd Place
Sunday (6/23) Sunday (6/23)
Gold Champions
8:00am SR#1 C1: Predators (2) 9:30 SR#1
Predators (4) Saturday (6/22) Mav X (7)
4:00pm SR#4
D1:Mav X (12)
A2:Southwest MN Frostbite (2)
Saturday (6/22)
2:00pm SR#5
Southwest MN Frostbite (3)  B2:Midsota Lakers (6) Midsota Lakers (4) Northern Storm
Silver 3rd Place
Sunday (6/23) Sunday (6/23)
Silver Champions
8:00am SR#4 C2:North Metro Wild Black (3) 8:30am SR#2
North Metro Wild Black (9) Saturday (6/22) Northern Storm (8)
3:30pm SR#5
D2:Northern Storm (4)
A3:Northland Moose (7)
Saturday (6/22)
2:30pm SR#6 (OT Shootout)
Northland Moose Northland Moose (17) B3:SoDak Solar Bears (8) SoDak Solar Bears (4) Iron Range Blast
Bronze 3rd Place
Sunday (6/23) Sunday (6/23)
Bronze Champions
8:00am SR#5 C3:Blue Mound Bison (5) 8:30am SR#3
Blue Mound Bison (7) Saturday (6/22) Iron Range Blast (5)
4:00pm SR#6
D3:Iron Range Blast (15)
Check nhgtournaments.com for scores/schedules

Trophies will be given to all Champions, 2nd, & 3rd; All Champions also will receive T-Shirts