Print 🖨 PDF 📄
2007/08 BLACK TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Jack Norgaard Fighting Loons Bemidji G
4 Roman Madvig Rum River Renegades Black River Falls D
8 Logan Phonethep Fighting Loons Bemidji D
9 Hayden Clow Iron Range Blast Greenway F
10 Landon Luke Iron Range Blast Mesabi East F
11 Drew Haakonson Midsota Lakers Brainerd F
20 Joel Prokop Fighting Loons Bemidji F
24 Emily Lorenson Iron Range Blast Warroad F
40 Devin Swanson Western Minnesota Wolverines River Lakes G
64 Kole Trapp Rum River Renegades Black River Falls F
66 Colton Lang Western Minnesota Wolverines River Lakes D
71 Jared Snetsinger Iron Range Blast Eveleth-Gilbert D
72 Zach Zins Blue Army 2008 Mahtomedi F
86 Chloe King Midwest Warriors Becker-Big Lake F
87 Calan Heying Western Minnesota Wolverines River Lakes F
96 Brelynn Koehler Junior Whitecaps Orono F
97 Carter Selbitschka Minnesota Crusaders White Bear Lake F
Joe Prokop (Fighting Loons) Jim Luke (Iron Range Blast)

 

2007/08 WHITE TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Hunter Moreland Rum River Renegades Pequot Lakes G
4 Micah Buffalo SoDak Solar Bears Pierre F
8 Jaden Andrews Wisconsin Crush Rice Lake F
9 Dillon Linn Wisconsin Crush Eau Claire D
10 Landon Modeen Northern Storm 2008 Superior F
11 Oliver Prechel Menomonie F
20 Mikko Aker North Metro Wild Blaine F
24 Peter Cimino Wisconsin Crush Menomonie F
40 Charles Wahren Tommy Chicago’s Mahtomedi F
64 Maya Edmison SoDak Solar Bears Brookings D
66 Erik Rasmussen SoDak Solar Bears Redwood Falls F
71 Drake Grenier SoDak Solar Bears with Koehler Mitchell F
72 Nolan Eidson SoDak Solar Bears Watertown F
86 Parker Lystig Rapid Fire Superior F
87 Carson Ziehl SoDak Solar Bears Mitchell D
96 Charlie Bialon North Metro North Stars Anoka D
Eric Modeen (Northern Storm)

 

2007/08 GREEN TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Davin Ellis Wisconsin Crush Menomonie G
4 Ethan Foiles Twin Cities Blast Chippewa Falls F
8 Eric Anderson Predators West Fargo Stampede F
9 Carter Coleman Junior Beavers 2007 Minot D
10 Henry Meek Wisconsin Crush Black River Falls D
11 Westley Thillman Wisconsin Crush Eau Claire D
20 Brock Wilkens Wisconsin Crush Menomonie D
24 Jalen Topete South Dakota Kings Sioux Center D
40 Jacob Heikens South Dakota Kings Sioux Center G
64 Nathaniel Spencer Wisconsin Crush Altoona F
66 Elijah Martin Wisconsin Crush Chippewa Falls D
71 Iba Niang Nebraska Bugeaters Omaha F
72 Evan Foiles Wisconsin Crush Chippewa Falls F
86 Joshua Hofman Northland Moose 2007 Breckenridge/Wahpeton D
87 Luke Van Voorst South Dakota Kings Sioux Center D
96 Zachary Black Wisconsin Crush Chippewa Falls F
97 Kain Thepmontry South Dakota Kings Worthington F
Matt Ellis (Wisconsin Crush)

 

2007/08 GOLD TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Aryn Linn Fighting Sioux West Fargo G
4 Jonas Farmen SoDak Solar Bears F
8 Preston King Fighting Sioux West Fargo F
9 Zachary Larson Nebraska Trailblazers Omaha D
10 Jay Harris SoDak Solar Bears Brookings F
11 Gaige Dudgeon Rum River Renegades Stillwater D
20 Ashton Zimney North Dakota Crusaders Bismarck D
24 Zach Morberg Fighting Sioux Detroit Lakes D
40 Peyton Walton North Dakota Crusaders Williston G
64 Easton Burns Fighting Sioux West Fargo D
66 Mikayla Wuitschick Fighting Sioux Fargo D
71 Joel Anderson North Dakota Crusaders Bismarck D
72 Carson Crandall Iron Range Blast International Falls D
86 Jens Aunan Iron Range Blast Grand Rapids D
87 Cam Lyman Rum River Renegades Blaine D
96 Landon Wigington Nebraska Trailblazers Omaha D
97 Jason Penney Fighting Sioux West Fargo F
Jayson Leyman (Rum River Renegades