Print 🖨 PDF 📄
2009 BLACK TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Levi Klaksvik Midsota Lakers Fergus Falls G
4 Wyatt Barry Rum River Renegades Blaine D
8 Marcus Owens Rum River Renegades Blaine F
9 Carson Thole Rum River Renegades Blaine F
10 Clayton Nephew Midwest Warriors North Branch D
11 Jake Tohm Midsota Lakers Brainerd D
20 Aidyn Melville SoDak Solar Bears Watertown D
24 Jace Potvin Midsota Lakers Brainerd D
40 Jackson Juhlin Rum River Renegades Blaine G
64 Drew Christensen Midsota Lakers Brainerd F
66 Evan Scott Midwest Warriors North Branch F
71 Parker Mayer Rum River Renegades Blaine F
72 David Moran Skeeters Centennial F
86 Ben Fruth Midwest Warriors Northern Edge F
87 Conner King Midwest Warriors Becker Big Lake F
96 William Fleck Midsota Lakers Brainerd F
Brent Potvin (Midsota Lakers) Brent Owens (Rum River Renegades)

 

2009 WHITE TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Lyla Meek Wisconsin Crush Black River Falls G
4 Quentyn Crotteau Blue Army Woodbury F
8 Beckham Fritz Predators West Fargo D
9 Brock Burba Wisconsin Crush Roseville F
10 Camden King Predators West Fargo F
11 Easton Borsheim Wisconsin Crush Eau Claire F
20 Jonas Peterson Northern Storm Cloquet F
24 Nolan Monshaugen Predators Moorhead F
40 Avery Lindstrom Wisconsin Crush Chippewa Falls F
64 Austin Andrews Wisconsin Crush Rice Lake F
66 Kamden Spinks Predators Billings F
71 Zane Kollman Predators Fergus Falls F
72 Brady Robinson Wisconsin Crush Altoona F
86 PaisLee Lystig Wisconsin Crush Superior F
87 Riley Marshall Northern Storm Duluth F
Darrin King (Predators) Ryan Marshall (Northern Storm)

 

2009 GREEN TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Cale Gilbertson Northland Moose Breckenridge-Wahpeton G
4 Madeline Abbott South Dakota Kings Yankton D
8 Jack Ekren Northland Moose Breckenridge-Wahpeton F
9 Easton Neppl Northland Moose Breckenridge-Wahpeton F
10 Benjamin Schaefer Northland Moose Waterloo D
11 Rylan Murphy South Dakota Kings Yankton D
20 Noah Picchiarini Northland Moose Fergus Falls F
24 Charlie Ekren Northland Moose Breckenridge-Wahpeton D
40 Isaac Beller South Dakota Kings Sioux City G
64 Mason Buzick North Dakota Kings East Grand Forks F
66 Max miller South Dakota Kings Brandon F
71 Gracin Kaste Northland Moose Breckenridge-Wahpeton F
72 Chase Lange South Dakota Kings Sioux Center F
86 Aiden Jacobson Northland Moose Breckenridge-Wahpeton D
87 Dixon Dunn Moorhead Spuds Moorhead F
96 Brayden Byrkeland South Dakota Kings Yankton F
97 Jaxson Lopez Northland Moose Breckenridge-Wahpeton F
Justin Neppl (Northand Moose)

 

2009 GOLD TEAM
# Name Summer Team Winter Association Pos
1 Kaleb Besch Fighting Loons Bemidji G
4 Ian Czak Nebraska Bugeaters Omaha F
8 Ethan Larson Iron Range Blast Greenway D
9 Ty Stanchfield Minnesota Frost Blaine F
10 Gabe Giving Iron Range Blast Greenway F
20 Parker Clennon Fighting Loons Eveleth F
24 Jace Peschong Nebraska Bugeaters Lincoln D
40 Trenton Westman Nebraska Bugeaters Omaha G
64 Oliver Stalberger Minnesota Frost Andover D
66 Cody Major Iron Range Blast Virginia D
71 Maddox Sutton North Metro North Stars Anoka D
72 Austin Long Nebraska Bugeaters Tri-City F
86 Matthew Anderson Northern Storm Silver Bay F
87 Cole Brown Nebraska Bugeaters Lincoln F
96 Nox Peterson Northern Storm Two Harbors F
97 Caleb Miller North Metro North Stars Elk River F
Kyle Stanchfield (Minnesota Frost)